SeneCura SeniorCentrum Liberec

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeneCura SeniorCentrum Liberec se nachází na předměstí Liberce ve Vratislavicích nad Nisou. Nové a moderní SeniorCentrum bylo otevřeno v roce 2019. Výhodou je jeho dopravní dostupnost se zastávkou tramvaje přímo u domova. Okouzlí vás i malebné prostředí blízko přírodě s krásnými scenériemi. Na naší zahradu s terasou přímo navazuje rozlehlý Vratislavický park, který je ideálním místem pro procházky či rodinná setkání, využít zde můžete i kiosek s občerstvením nebo dětské hřiště. Domov má kapacitu 126 lůžek s péčí 24 hodin, 7 dní v týdnu. V rámci registrované služby Domov pro seniory máme k dispozici 46 lůžek a v rámci služby Domova se zvláštním režimem 80 lůžek. Celá budova je bezbariérová a je členěna do 5 nadzemních podlaží, kde se nacházejí pokoje klientů, společenské prostory a fitness centrum. Jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje jsou plně vybaveny nábytkem včetně polohovatelné postele, TV a vlastním sociálním zařízením. Rodiny klientů mohou využít i plně vybavený pokoj pro hosty. Z pokojů našeho domova je krásný výhled na Jizerské hory a za pěkného počasí dokonce i na Ještěd.

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Přízemí domu je navrženo tak, aby zde bylo možné poskytovat řadu služeb a akcí přístupných také obyvatelům města a rodinám seniorů i jejich blízkým. Naše SeniorCentrum se svému okolí neuzavírá. Právě naopak. Vybízí k setkávání a přirozené interakci s okolím a podporuje kontakt a komunikaci a stává se tak jakýmsi sociálním centrem dané oblasti.

Jsme členem:  

       

Podporuje nás Liberecký kraj:

Jistota od předního poskytovatele péče

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny. V SeniorCentrech SeneCura poskytujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu.

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Provozovatelem SeniorCentra Liberec je SeneCura SeniorCentrum Liberec s.r.o.  Zřizovatelem je společnost SeneCura s.r.o.,Ke Smíchovu 1144/144, 154 00 Praha 5 – Slivenec. SeneCura SeniorCentrum Liberec s.r.o. poskytuje v Libereckém kraji dvě služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Naše zařízení  je držitelem ocenění Značky kvality v sociálních službách: 

  

Máme certifikaci České Alzheimerovské společnosti:

 

 

SeniorCentrum Liberec jedním pohledem

 • V provozu od roku 2019, celková kapacita 126 lůžek
 • Prestižní certifikát Vážka od České Alzheimerovské společnosti
 • Zahrada s terasou a přímým vstupem do přilehlého parku s kioskem a občerstvením
 • Programy: roční přání, výměnné pobyty, večeře při svíčkách
 • Na každém patře klubovna pro setkávání klientů s rodinou
 • Ergo- a fyzioterapie, canisterapie, muzikoterapie
 • Nadstandardní strava
 • Bohaté aktivizační programy, masáže, pedikúra, Wi-Fi
 • Pravidelné zahradní slavnosti
 • Poloha domova umožňuje zapojení do sociálního života v okolí
 • Skvělá poloha i dopravní dostupnost