SeneCura SeniorCentrum Liberec

SeneCura SeniorCentrum v Liberci prošlo hasičským cvičením

Celkem 11 profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v rámci cvičení v domově pro seniory SeneCura v Liberci. Cílem bylo především testování elektrické požární signalizace, dostupnosti hasicích přístrojů a nácvik chování personálu i klientů.

Klienti i personál byli o cvičení informováni s dostatečným předstihem. Účast byla samozřejmě dobrovolná – klienty, kteří nechtěli být jeho součástí, zaměstnanci dočasně přesunuli do jiné části domova. Do nácviku se tak zapojilo celkem 15 pracovníků personálu a 5 klientů. V roli evakuovaných figurantů se zúčastnili také studenti Střední zdravotnické školy v Liberci, kteří u nás od září 2023 zahajují praktické vyučování.

Protože se jednalo o nácvik, skupina hasičů nepřijela na místo až po nahlášení požáru prostřednictvím Elektronického protipožárního systému (EPS), který je v domově instalován, ale byla již připravená. To však neznamená, že si po cestě požárníci nevyzkoušeli průjezdnost komunikací v okolí domova. I to je důležitou součástí nácviku.

Samotná akce začala falešným požárem v prostorách pokoje v pátém patře SeniorCentra. Primárním úkolem všech zúčastněných bylo především zajistit bezpečnou evakuaci klientů. Personál je kvalitně vyškolený v tom, jak klienty doprovázet jak ve vnitřních, tak vnějších prostorách. Proto během cvičení pro celý tým nebyl žádný problém klienty evakuovat. To se týká jak mobilních, tak imobilních osob.

 Další článek