SeneCura SeniorCentrum Liberec

Setkání dobrovolníků v SeniorCentru Liberec

Máte volný čas? Věnujte ho jako dobrovolník klientům SeniorCentra Liberec.

Dobrovolnická činnost neodmyslitelně patří k životu a péči v domovech pro seniory. Proto také SeneCura SeniorCentrum Liberec navázalo spolupráci s libereckým dobrovolnickým centrem ADRA, aby přivítali nadšence, kteří chtějí pomáhat a zkvalitnit život obyvatelům domova. První školení dobrovolníků pro liberecké SeniorCentrum proběhne již 19. ledna.

„Veškeré informace o možnosti dobrovolnictví budou k dispozici ve stánku ADRA před OC Dunaj na Soukenném náměstí v Liberci v pátek 10. 1. a v pondělí 13. 1. 2020 od 8:00 do 16:00,“ vysvětluje Anna Klímová z dobrovolnického centra ADRA Liberec. Práce dobrovolníků spočívá v tom, že si se seniory povídají, čtou, luští křížovky, hrají hry, tvoří nebo chodí na procházky. Společnost SeneCura dlouhodobě podporuje dobrovolnictví, takže v jejích domovech pomáhají desítky dobrovolníků po celé republice.

Koordinátor ADRA společně s vedením domova vždy pečlivě vybírá daného dobrovolníka k jednotlivým seniorům, aby si co nejlépe rozuměli. Dobrovolníkům je také zajištěno vstupní i pravidelné školení, pojištění, proplacení cestovného a nabídka různých zajímavých akcí, jako je například setkávání dobrovolníků.

První školení dobrovolníků proběhne v neděli 19. 1. 2020 od 9:00 do 14:00 přímo v SeneCura SeniorCentru Liberec na adrese U Sila 1723. Zájemci se mohou přihlásit na e-mail anna.klimova@adra.cz nebo na telefonním čísle 605 254 555.

Více informací ZDE.

 Další článek