SeneCura SeniorCentrum Liberec

SeniorCentrum Liberec nabízí nově i odlehčovací službu

SeniorCentrum Liberec nabízí nově i odlehčovací službu

V našem SeniorCentrum Liberec je dostupná další sociální služba pro rodiny, které doma pečují o své blízké. SeneCura nově nabízí ve svém domově pro seniory a pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence velice žádanou tzv. pobytovou odlehčovací službu, tedy pobyt klienta v zařízení na nezbytně nutnou dobu. SeneCura tím podporuje domácí péči a chce pomoci v případech, kdy terénní služby či laická péče rodiny nemohou zvládnout 24hodinovou starost o nemocného seniora se sníženou soběstačností.

Lidé, kteří pečují celodenně o rodinného příslušníka například se stařeckou demencí, se často nachází ve stavech vyčerpání. Nepřetržitá péče, kterou poskytujeme také v našich domovech, je totiž velmi náročná. My jsme schopni se díky nové odlehčovací službě v našem SeniorCentru o seniora na potřebnou dobu perfektně postarat. Pečující osoba může využít tento čas na potřebný odpočinek či dovolenou nebo k vyřízení soukromých záležitostí. V našem domově máme k dispozici celkem šest míst pro klienty, kteří nemohou být bez celodenní péče. Nejdelší doba pobytu jsou tři měsíce.

Cílem pobytové odlehčovací služby je podporovat klienta v udržení soběstačnosti a v základních úkonech, jako je stravování, hygiena a hybnost, zachovat stávající zdravotní stav, popřípadě jej zlepšovat. Důležitým aspektem této služby je také kontakt s rodinou, zapojení klienta do aktivního trávení volného času a podpora jeho rozumových, smyslových a motorických dovedností.

Veškeré informace naleznete na stránkách v sekci NAŠE SLUŽBY/ODLEHČOVACÍ SLUŽBA

Žádosti jsou ke stažení ZDE

 Další článek